Twoje idealne wakacje
Najciekawsze miejsca na wyciągnięcie ręki.

Infolinia +48 94 355 43 69 (pon-pt, 8:00-17:00)

Opis miejscowości

Urokliwa, niewielka miejscowość uzdrowiskowa, gdzie oprócz powietrza pełnego jodu znajdziemy też cudowne plaże i wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych… Dąbki to wyjątkowe miejsce do wypoczynku, a także pieszych i rowerowych wycieczek. Znajduje się tutaj wiele ciekawych zabytków oraz wyjątkowych atrakcji dla całej rodziny. Miejscowość położona jest na Wybrzeżu Słowiańskim w gminie Darłowo. Chociaż stale mieszka tam zaledwie 300 osób, w sezonie wioska tętni życiem i ma naprawdę wiele do zaoferowania.

Dar natury – mikroklimat i uzdrowiska

W tutejszych uzdrowiskach leczy się choroby reumatyczne, ortopedyczno-urazowe, górnych i dolnych dróg oddechowych, kardiologiczne, endokrynologiczne, jak również nadciśnienie. Na tym terenie znajdują się naturalne surowce lecznicze, jak na przykład torf ze złoża Porzecze. Nie można też zapomnieć o wyjątkowym mikroklimacie, który wyróżnia się dużym nasłonecznieniem i bogatym w jod morskim powietrzem.

Jezioro Bukowo – najlepszy akwen dla amatorów sportów wodnych

Miejscowość Dąbki leży nad Morzem Bałtyckim, ale należy pamiętać, że w pobliżu znajduje się Jezioro Bukowo z przystanią i szkółką windsurfingu. Jest to idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych oraz wymarzone łowisko dla wędkarzy.

Zabytki – to trzeba zobaczyć!

Spędzając urlop w Dąbkach warto odwiedzić marinę żeglarską, która otrzymała 3 gwiazdki od miesięcznika Żagle. W wiosce znajdują się też 4 zabytkowe domy z XIX wieku.

Wyruszamy w pieszą i rowerową wycieczkę!

Dąbki to świetna baza wypadowa dla amatorów pieszych wędrówek i przejażdżek rowerem. W okolicy znajdziemy kilka szlaków:

  • Koszaliński Szlak Nadmorski o długości ok. 30 km.
  • Szlak Rezerwatów na trasie którego znajdują się pomniki przyrody, a także zamek w Darłowie i Kręgu.
  • Szlak Wiatraków, który rozpoczyna się w Zamku Książąt Pomorskich, a kończy się w Wiciu. Na trasie można podziwiać piękne nadmorskie widoki oraz największy w Polsce park elektrowni wiatrowych.
  • Szlak Zabytków Średniowiecza, który rozpoczyna się w Darłowie i biegnie przez Dąbki oraz wiele innych pobliskich miejscowości. Na trasie znajduje się Zamek Książąt Pomorskich.
  • Szlak czarny o całkowitej długość 104 km polecany rowerzystom.
  • Szlak rowerowy na trasie Dąbki – Dąbkowice o długość 5,5 km.

Atrakcje w pobliżu…

W pobliskiej miejscowości Bobolin znajdziemy niezwykle klimatyczną stadninę - Ranczo Mustafa, gdzie można pojeździć konno i wypocząć z dala od zgiełku miasta.

Idziemy na plażę!

Nadbałtycka plaża w Dąbkach jest piaszczysta oraz szeroka. Znajduje się tutaj strzeżone kąpielisko oraz sześciokilometrowa promenada otoczona pięknym lasem i wydmami.

A może dzika plaża wolna od wczasowiczów?

Szukając cudownego azylu, plaży bez parawanów, warto wyskoczyć do Dąbkowic, pobliskiej miejscowości. Znajdziemy tam dziką plażę, gdzie można odpocząć i znaleźć dużo miejsca do zabawy z dziećmi.

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij