Twoje idealne wakacje
Najciekawsze miejsca na wyciągnięcie ręki.

Infolinia +48 94 355 43 69 (pon-pt, 8:00-17:00)

Opis miejscowości

Położenie i historia

Miejscowość leży w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim. Jest to miasto o ponad 700-letniej historii, które zyskało miano królewskiego. Ponad 200 lat temu, po wschodniej stronie portu, powstało kąpielisko morskie Darłówko – uważane za jedno z najstarszych w Polsce.

Wyjątkowa plaża zaprasza!

W granicach Darłowa znajduje się 5-cio kilometrowa plaża. Rzeka Wieprza dzieli ją na dwie części. Plaża zachodnia – to centrum zabawy, miejsce idealne dla aktywnych plażowiczów. Można tutaj nie tylko zażywać kąpiele, ale również jeździć na skuterze czy nartach wodnych. Natomiast wschodnia część - osłonięta kamiennym falochronem wyspowym - to idealne miejsce dla każdej rodziny. Przy plaży tworzą się laguny, a w płytkich wodach woda jest cieplejsza.

Co warto zwiedzić?

W Darłowie warto zobaczyć Ratusz Miejski z renesansowym portalem nad drzwiami, Kościół Mariacki, pomnik Rybaka, Galerię Ryb Morza Bałtyckiego, Bramę Kamienną. Wyjątkowe miejsca to również Zamek Książąt Pomorskich, gdzie urodził Król Eryk Pomorski, a także rozsuwany most im. Kapitana Witolda Huberta z wieżą kontrolną. Warta uwagi jest także elektrownia wiatrowa, która liczy 10 dużych wiatraków oraz 5 mniejszych. Natomiast fanów historii zachwycą poniemieckie bunkry obronne. Nie można też zapomnieć o 22-metrowej Latarni Morskiej z XIX wieku. Kolejne miejsce to Awanport w Darłówku Zachodnim, gdzie w czasie II wojny światowej otworzono stocznię. Darłowo ma również piękne, unikatowe śródmieście o układzie urbanistycznym z rynkiem pośrodku.

Coś dla amatorów wędkowania…

Darłowo to całoroczna miejscowość wędkarska. Ze względu na pobliskie łowiska bogate w ryby, a zwłaszcza dorsza, jest to doskonałe miejsce dla osób kochających wędkowanie. W zasadzie każdego dnia wypływa stąd kilkadziesiąt kutrów i łodzi na połowy ryb morskich. Dzięki temu każdy może przeżyć niesamowitą przygodę na kutrze rybackim. Miłośnicy wędkowania znajdą również wiele ciekawych miejsc nad rzeką Wieprzą, przepływającą przez Darłowo i Darłówko.

A może zamorskie podróże?

Bornholm - Majorka Północy - to oddalona o 55 mil morskich duńska wyspa, gdzie znajdziemy zachwycające białe romańskie kościoły z XII wieku oraz ruiny zamku Hammershus. Regularne rejsy z Darłowa to dodatkowa zachęta do wyruszenia w zamorską podróż. Marina Darłowo – dla kochających żeglowanie. Port w Darłowie leży na trasie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Co roku organizowane są tutaj popularne regaty. Marina posiada 70 miejsc dla jachtów z dostępem do prądu i wody. Tramwaj wodny i rejsy turystyczne, czyli jeszcze więcej atrakcji! Przystań w miejscowości oferuje rejsy trzema różnymi tramwajami wodnymi, które zabierają pasażerów w podróż na trasie Darłowo – Darłówko. Wiele radości najmłodszym żeglarzom daje też rejs „Królem Erykiem I” oraz „Unikusem”.

Szlaki turystyczne

Oprócz pięknych ścieżek spacerowych przez Darłowo przebiega kilka szlaków turystycznych:

  • Koszaliński Szlak Nadmorski wzdłuż Bałtyku o całkowitej długości 102 km.
  • Szlak Wiatraków o długość 13 km.
  • Szlak Zabytków Średniowiecza o długość 104 km.
  • Szlak Rezerwatów o długość 71,5 km.
  • Świętego Jakuba - jeden z najważniejszych chrześcijańskich szlaków pielgrzymkowych.

Darłowo to wyjątkowe miasto położone przy ujściu rzeki Wieprzy. Znajdują się tutaj wspaniałe zabytki i wiele ciekawych atrakcji. Jednak to leczniczy mikroklimat, 20 km szerokich plaż, czyste środowisko naturalne i niezaprzeczalny urok miejscowości sprawiają, że jest to tak popularne miejsce wśród polskich wczasowiczów.

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij