Twoje idealne wakacje
Najciekawsze miejsca na wyciągnięcie ręki.

Infolinia +48 94 355 43 69 (pon-pt, 8:00-17:00)

Opis miejscowości

Odpocznij na pięknej plaży

Grzybowo to niewielka miejscowość letniskowa położona w sąsiedztwie Kołobrzegu (6 km), tuż nad brzegiem morza. Usytuowana jest na terenie tzw. depresji grzybowskiej (0,30 - 1,00 m p.p.m.). Morze Bałtyckie tworzy tutaj Zatokę Grzybowską, dzięki czemu woda jest tu cieplejsza. Miejscowość słynie też z szerokiej pięknej plaży. Co roku w sierpniu w Grzybowie odbywa się dwudniowy Jarmark Ceramiczny z warsztatami ceramicznymi, bednarskimi, bębniarskimi i plastycznymi.

Nie jest to typowa miejscowość nadmorska, pełna najróżniejszych atrakcji turystycznych. Mimo to przyciąga wielu turystów. Głównie ze względu na to, że można tutaj wypocząć na pięknej, szerokiej plaży i zażyć kąpieli w nieco cieplejszych wodach Morza Bałtyckiego. Letnie kąpielisko morskie obejmuje aż 710 m linii brzegowej, z 4 odcinkami plaży strzeżonej po 100 m każdy. Ponadto, pomiędzy miejscowościami Grzybowo i Dźwirzyno znajduje się plaża naturystów. Natomiast Zatoka Grzybowska, z cieplejszą wodą i mniejszymi falami ma szerokość ponad 7 kilometrów, a głębokość wcinająca się w ląd w niektórych miejscach ma ponad 800 metrów. 

Gdy już wypoczniesz na grzybowskiej plaży, warto skorzystać z szerokiej oferty atrakcji w najbliższej okolicy, przede wszystkim w Kołobrzegu. Znajdziesz tutaj m.in.:

 • Bastion Panzer - Centrum Atrakcji Wojskowych w Kołobrzegu,
 • Bazylikę Mariacką - Taras widokowy w Kołobrzegu,
 • Dziki Zachód - miasteczko rozrywki w Zieleniewie,
 • Latarnię Morską w Kołobrzegu,
 • Molo w Kołobrzegu,    
 • Muzeum 6D – Maszoperia w Kołobrzegu, 
 • Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu,
 • Pomnik rybaka i rybaczki w Kołobrzegu,
 • Źródło solankowe w Kołobrzegu.

Coś dla pasjonatów jeździectwa, czyli stadnina koni sportowych

Między Grzybowem i Korzystem, obok lasku znajduje się stadnina koni sportowych. Jest to doskonałe miejsce dla miłośników jazdy konnej. Lokalizacja Grzybowa też sprzyja uprawianiu jeździectwa. Przede wszystkim dlatego, że jest tu wiele pięknych lasów, a sama plaża jest bardzo szeroka i też stwarza doskonałe warunki do jazdy konnej.

Szlaki rowerowe i trasy spacerowe w Grzybowie

Miejsce to obfituje w piękne widoki, a więc jest to doskonałe na spacery i wycieczki rowerowe. Można tu odpocząć na łonie natury, z dala od miejskiego zgiełku.

Przez Grzybowo przebiegają liczne trasy rowerowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem turystów. Ogromną zaletą tych terenów jest bliskość morza, ale także ciekawa historia i przyroda.  Grzybowo leży na międzynarodowej trasie EruoVelo R10. Poza tym mamy tutaj też inne, ciekawe trasy rowerowe, które dają nam okazję do spędzenia wakacji w aktywny sposób. Dostępne są dłuższe i nieco krótsze trasy w tym:

 • Szlak rowerowy Bocianich Gniazd dla miłośników niezwykłej, nadmorskiej przyrody. Po drodze znajduje się 9 przystanków, w tym malownicze miejscowości. Długość to 27, 5 km (ok. 2-3 h rowerem lub ok. 10 h spacerem),
 • Szlak wokół jeziora Resko o długości ok. 52 km z 7 przystankami,
 • Szlak ku Słońcu – trasa przyrodniczo-historyczna o długości ok. 40 km.

Jeśli szukasz miejsca na wakacje, w którym można odpocząć od zgiełku, zażyć kąpieli w morzu i odpocząć na pięknej plaży, to propozycja dla Ciebie. Warto tutaj wspomnieć, że Grzybowo ma dobre połączenie komunikacyjne z Kołobrzegiem, a więc gdy zapragniesz zorganizować swoim bliskim jakieś atrakcje, są one na wyciągnięcie ręki.

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij