Twoje idealne wakacje
Najciekawsze miejsca na wyciągnięcie ręki.

Infolinia +48 94 355 43 69 (pon-pt, 8:00-17:00)

Jarosławiec

Historia Jarosławca sięga już XV wieku. To wieś letniskowa o długiej tradycji związanej z rybołówstwem i zbieractwem bursztynu, znajdująca się w otoczeniu przepięknych lasów i rozległych jezior. Co roku w sezonie do Jarosławca przybywa ponad 5,5 tysiąca turystów. Nic dziwnego - doskonałe położenie w centrum środkowego Wybrzeża (pomiędzy Darłowem a Ustką), urokliwa i spokojna okolica, mnóstwo możliwości spędzania wolnego czasu oraz wyjątkowo czyste wody Morza Bałtyckiego czynią Jarosławiec atrakcyjnym miejscem na wakacyjny wypoczynek – zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.

Latarnia morska – symbol Jarosławca

Ta wysoka na 33m budowla została wzniesiona w 1829 roku w centrum miejscowości. Od tamtego czasu zabytkowa latarnia jest nieodłącznym elementem krajobrazu Jarosławca. Nie tylko wysyła sygnały świetlne w celu ochrony żeglarzy przed niebezpieczeństwem, jest także główną atrakcją dla turystów – ze szczytu ceglanej wieży rozpościera się przepiękny widok na Morze Bałtyckie i na okoliczne jeziora: Kopań i Wicko.

Spacer z widokiem na morze

Wycieczki piesze wzdłuż klifu porośniętego mikołajkiem nadmorskim i lasem sosnowym z widokiem na Morze Bałtyckie to punkt obowiązkowy na liście rzeczy do zrobienia podczas każdych wakacji spędzanych na wybrzeżu. Około 3km za Jarosławcem rozpościera się piaszczysta plaża, na której po sztormach można z łatwością zebrać złociste kamienie bursztynu. Taka wyprawa poszukiwawcza to wspaniała okazja do wspólnej zabawy razem z dziećmi.

Rejs wzdłuż wybrzeża

Krzysztof Bugowski od lat oferuje turystom rejsy wycieczkowe wzdłuż pięknego wybrzeża Jarosławca. Półgodzinne wycieczki łodzią JAR-32 „Wanda” to okazja do podziwiania wspaniałych, piaszczystych klifów oraz szansa na poznanie licznych ciekawostek dotyczących długoletniej tradycji rybołówstwa w Jarosławcu. Rejsy organizowane są od godziny 10 rano aż do zachodu słońca.

Figloraj – raj dla dzieci w centrum Jarosławca

To miejsce wprost stworzone dla maluchów. 140mkw. zadaszonego placu zabaw dla dzieci, suche baseny z kolorowymi kulkami, zjeżdżalnie, tory przeszkód i tunele oraz flippery i cymbergaje na długie godziny zajmą uwagę małych podopiecznych. Na najmłodszych czekają bujaki, a na starszych – bilard, trampoliny i wiele innych atrakcji.

Park linowy Tarzanek – wspaniała przygoda dla dzieci

Tarzanek to niedawno otwarty park linowy, dedykowany dzieciom w wieku 3-14 lat. Znajduje się naprzeciwko wejścia na plażę strzeżoną nr 2 w Jarosławcu. Mosty linowe, powietrzne kładki, zjazdy na linie z asekuracją i wiele innych przeszkód gwarantują wspaniałą zabawę. 2 tory trudności umożliwiają dobranie trasy tak, aby sprawiała dzieciom jak największą frajdę. A na zakończenie każdy uczestnik zabawy otrzymuje imienny certyfikat JU-HUU!

Kraina w kratę

Tak właśnie nazywa się tereny Jarosławca i okolicznych miejscowości. Nazwa „Kraina w kratę” wiąże się z charakterystycznym wyglądem zabytkowych budynków o konstrukcji szachulcowej, pochodzących z XIX i XX wieku. Mieszkali w nich głównie rybacy. Dziś część tego typu budowli została przekształcona w gościńce i oberże z tradycyjnym jadłem dla turystów.

Jarosławiec jesienią – idealne miejsce na relaks

Ta urokliwa wieś letniskowa po sezonie nabiera zupełnie nowych barw. Po wyjeździe gości w Jarosławcu zostaje około 300 mieszkańców. W miejscowości panuje spokój i cisza, okoliczne lasy wypełniają się grzybami, a w powietrzu zwiększa się ilość cennego dla nas pierwiastka – jodu. Jesień to doskonały moment, aby odwiedzić spokojny Jarosławiec, wzmocnić odporność i zrelaksować się w którymś z tutejszych, przytulnych hoteli.

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij