Twoje idealne wakacje
Najciekawsze miejsca na wyciągnięcie ręki.

Infolinia +48 94 355 43 69 (pon-pt, 8:00-17:00)

Opis miejscowości

Cisza i spokój nad Bałtykiem... Sarbinowo to niewielka miejscowość letniskowa, której historia sięga XIVw. Znajduje się nad Bałtykiem w gminie Mielno. Cicha okolica sprzyja udanemu wypoczynkowi, a niedawno wybudowana promenada dostarcza pięknych widoków na morze.

Promenada w Sarbinowie

Szeroka promenada została wybudowana wzdłuż plaży na murze długości 1km, który miał chronić Sarbinowo przed pochłonięciem przez morze. Oddana w 2013r, dostosowana dla wózków, zapewnia piękny widok na wybrzeże Bałtyku. Wzdłuż promenady znajdują się bary, kawiarnie, restauracje i obiekty hotelowe.   

Centrum Sarbinowa

Punktem centralnym wsi Sarbinowo jest zabytkowy Kościół p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, wybudowany w 1825r. w stylu neogotyckim. Wieżę kościelną zaprojektował znany architekt tamtego okresu, Karl Schink. Kościół z zabytkowymi organami z XIXw. użytkowany jest do dziś, mieści się w nim parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny.

Aktywnie w Sarbinowie

Przez wieś biegnie międzynarodowa trasa rowerowa nr 10 przez Wybrzeże, na której znajduje się wiele zabytków i ciekawych miejsc. Europejski szlak pieszy znad Atlantyku do Braniewa prowadzi przez Gąski, promenadę w Sarbinowie, Chłopy i Mielno, zapewniając piękne widoki na Morze Bałtyckie.

Chata rybacka

W sąsiedniej wsi Chłopy znajduje się zabytkowa budowla sztachulcowa z 1804r. Chata rybacka z drewna dębowego, pokryta trzciną jest zabytkiem przypominającym o tym, jak kiedyś wyglądało życie nad Bałtykiem. Dziś mieści się w niej oberża dla turystów.

Dla miłośników wspinaczki

Park linowy Tukan w Mielnie przy ul. Chmielnej zachwyci dzieci i dorosłych. 60 atrakcji linowych i 3 trasy o różnym stopniu trudności gwarantują wspaniałą zabawę na cały dzień.

Jazda konna i wędkowanie nad morzem

W okolicy Sarbinowa znajduje się gospodarstwo agroturystyczne „Kaczuszka”, które oferuje przyjezdnym przejażdżki konne lub wycieczki bryczką na plażę. Na miłośników wędkarstwa czeka pobliski staw pełen ryb.

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij