Twoje idealne wakacje
Najciekawsze miejsca na wyciągnięcie ręki.

Infolinia +48 94 355 43 69 (pon-pt, 8:00-17:00)

Opis miejscowości

Świnoujście to jedyne w kraju miasto położone na 44 wyspach. Długa na 10km plaża, ciepła woda, mnóstwo zieleni i bogactwo wód leczniczych przyciągają turystów z Polski, Niemiec i Skandynawii. Tu nauczysz się kitesurfingu i skimboardu, weźmiesz udział w regatach oraz zrelaksujesz się w salonach spa i uzdrowiskach. 

Symbole miasta

Latarnia morska w Świnoujściu to najwyższa latarnia na polskim wybrzeżu. Znajduje się zaledwie 500m od morza i ma 68m wysokości. Promenada obejmuje teren przedwojennego bulwaru i graniczy z dzielnicą uzdrowiskową miasta. Wzdłuż promenady znajdują się kawiarnie, restauracje i sklepy. Park Zdrojowy z XIXw. to tereny zielone o powierzchni 40ha, o łącznej długości 17km alejek i ścieżek, pełne rzadkich okazów drzew śródziemnomorskich.

Plażowanie pełne atrakcji

Plaża w Świnoujściu rozciąga się na długość 10km. Kąpielisko jest płytkie, a wody - najcieplejsze na polskim wybrzeżu. Co roku od 2006r. kąpielisko w Świnoujściu otrzymuje certyfikat wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Dzieci z chęcią korzystają ze zjeżdżalni wodnych i trampolin, a dorośli z możliwości wypożyczenia motorówek z pontonem oraz skuterów wodnych.

Kulturalnie w Świnoujściu

Na terenie Świnoujścia znajduje się Miejski Dom Kultury, który organizuje większość imprez cyklicznych w mieście. W muszli koncertowej przy promenadzie mają miejsce występy artystów muzycznych i kabaretowych. Co roku na przełomie czerwca i lipca w Świnoujściu odbywa się Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej FAMA, gdzie młodzi prezentują swoje umiejętności.

Surfing na wyspach

W Świnoujściu znajdują się szkoły kitesurfingu i skimboardu. Plaża w dzielnicy Warszów oraz plaża przy wiatraku to, zdaniem ekspertów, najbezpieczniejsze miejsca do nauki tych dyscyplin. W 2010r. w Świnoujściu miał miejsce finał Kitesurf Tour Europa, prestiżowe wydarzenie dla miłośników kitesurfingu.

Dla żeglarzy

Co roku dla miłośników żeglarstwa organizowane są Regaty Dni Morza. Etapowe Regaty Turystyczne do wspaniała okazja dla amatorów, którzy chcą nauczyć się żeglowania od zawodowców i przeżyć niezapomnianą przygodę.

Szlaki turystyczne dla aktywnych

  • Amatorzy spacerów chętnie skorzystają ze szlaku Nadmorskiego oraz Szlaku Fortyfikacyjnego Twierdzy Świnoujście. Na trasie szlaku Nad Bałtykiem i Zalewem Szczecińskim znajdują się liczne punkty widokowe i zabytki.
  • Rowerzyści mogą skorzystać z licznych ścieżek rowerowych oraz szlaku przez Świdny Las, dookoła wyspy Karsibów. Przez miasto przebiega Międzynarodowy Szlak Rowerowy wokół Zalewu Szczecińskiego Międzynarodowy Szlak Rowerowy wokół Bałtyku.
  • Na miłośników kajaków czeka szlak kajakowy „44 wysp”, biegnący wokół wysp Świnoujścia oraz kanałów delty rzeki Świny. Kolejnym szlakiem jest szlak kajakowy wzdłuż wyspy Wolin.

Po zdrowie do Świnoujścia!

Uzdrowisko Świnoujście słynie z bogactwa złóż wód leczniczych oraz złoża borowinowego. Na terenie miasta znajdują się liczne zakłady uzdrowiskowe i sanatoria oraz gabinety spa i masażu, w których można zrelaksować się i odzyskać siły do działania.

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij